Már 277 szócikk közül válogathatsz.

Sziasztok, Bringások! A Biciklopédia elindításával egy olyan webes kerékpár (más néven bicikli) tudástárat hoztunk létre, amely bárki által hozzáférhető és alakítható. Legyetek Ti is a Biciklopédiát építő közösség tagjai, és járuljatok hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Ha pedig szeretnétek az oldal hivatalos szerkesztői közé tartozni, jelentkezzetek az info@biciklopedia.hu címen!


Szócikk neve: Fuentes-botrány
Verzió: 5  
Változtatta: Anonym on-line user
Változtatás dátuma: 2009-07-31 11:41:31
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

Eufemio Fuentes a dopping-doktorként ismerté vált, vele legalább 200 és abból 50 kerékpáros sportoló kapcsolható, akiket feljegyzései alapján könnyedén lehetett azonosítani.
2006-ban tartóztatták le a Liberty-Seguros csapatfőnökével, Manolo Saizzal. A házkutatás során több ezer adag szteroidot és többtucat adag vért és vérátömlesztéshez szükséges berendezést foglaltak le.
Kliensei közül a legtöbben mint pl. Jan Ulrich is keményebb büntetés nélkül tehették túl magukat az ügyön, pedig Ulrich esetében még a DNS minta is igazolta, hogy Fuentes doppingolta őt.
Lance Armstrong, jelenlegi csapata az Astana összes sportolója is gyanúba keveredett, amiért a 2008-as [Tour de France]on nem kaptak rajtengedélyt.
A Fuentes-botrány következményeit, csak azoknak a sportolóknak kellett viselniük, akik bevallották, hogy doppingoltak Fuentes segítségével. Ivan Basso, Jörg Jaksche és Michele Scarponi.
Fuentes-t a spanyol bíróság felmentette, mivel a 2006-os törvények szerint nem követett el bűncselekményt a spanyol bíróság határozata szerint.


Eufemio Fuentes doppingdoktorként vált ismerté, akinek nevével legalább 200 sportoló, köztük 50 kerékpáros hozható összefüggésbe.
2006-ban tartóztatták le a Liberty-Seguros csapatfőnökével, Manolo Saizzal együtt. A házkutatás során több ezer adag szteroidot és többtucat adag vért és vérátömlesztéshez szükséges berendezést foglaltak le.
Kliensei közül legtöbben (pl. Jan Ulrich) keményebb büntetés nélkül tehették túl magukat az ügyön, pedig Ulrich esetében még a DNS minta is igazolta, hogy Fuentes doppingolta őt.
Lance Armstrong, jelenlegi csapata az Astana összes sportolója szintén gyanúba keveredett, s végül a 2008-as [Tour de France]on nem kaptak rajtengedélyt.
A Fuentes-botrány következményeit, csak azoknak a sportolóknak kellett viselniük akik bevallották, hogy doppingoltak Fuentes segítségével. Ivan Basso, Jörg Jaksche és Michele Scarponi.
Fuentes-t a spanyol bíróság felmentette, mivel a 2006-os törvények szerint nem követett el bűncselekményt -a spanyol bíróság határozata szerint.



Egy merész ötletként a közelmúltban felmerült, hogy engedélyezzék a doppingot, mivel mindenki aki különleges teljesítménnyel, nem akar lemaradni az élbolytól, az doppingol. Ezt az UCI teljes mértékben elutasította, arra hivatkozva, hogy a dopping beláthatatlan egészségügyi következményekkel jár, ha állami/ intézményi keretek között zajlik. Mint pl. a [Mesterséges hormonok – anabolikus szteroidok] adagolása a volt NDK-ban.


Egy merész ötletként a közelmúltban felmerült, hogy engedélyezzék a doppingot, mivel mindenki nem akar lemaradni az élbolytól, doppingol. Ezt az UCI teljes mértékben elutasította, arra hivatkozva, hogy a dopping beláthatatlan egészségügyi következményekkel járhat, ha már legálisan, állami/intézményi keretek között is zajlik. Mint pl. a [Mesterséges hormonok – anabolikus szteroidok] adagolása a volt NDK-ban.


 

[Dopping]

 

[CERA, az EPO utódja]

 








Médiapédia Patikapédia Netpédia Jógapédia Vinopédia Webfazék Mammutmail
marketing és média tudástár egyészségügyi enciklopédia internetes tudástár jóga tudástár borászati tudástár receptek online nagy fájlok küldése

CRITICALMASS